Корисні лінки

Ошибка
  • Невозможно загрузить ленту новостей

Споконвічна мрія народу України - жити в самостійній і незалежній державі - збулася. І тепер ми стоїмо на початку  ще не звіданого шляху розбудови мирного, міцного,стабільного, економічно розвинутого суспільства.

Що має Україна сьогодні?

Досить велику і вигідно розташовану територію. Родючу землю і значні природні ресурси. Потужну економічну базу, основи якої ли закладені в радянські часи. Багатовікову історію і самобутню культуру. Як суверенна і незалежна держава, Україна має органи влади, зовнішні атрибути державності - герб, прапор, гімн.

А головним багатством України є її працьовитий волелюбний народ. Його нинішнім поколінням випала особлива честь - закласти підвалини незалежної України.

Кожна держава також має свої розпізнавальні символи.

Це - герб, прапор і гімн.

З глибини віків дійшла до нас ось така легенда. Жила собі жнка. І мала вона трьох синів. Сини зростали чесними, лінивими, дуже любили свою неньку і готові були віддати за своє життя.

Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому мати подарувалана згадку про себе золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей, вела вперед, показувала шлях до кращого життя. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім'я Тризуб.

Середньому сину мати дала в дорогу блакитно-жовтий одяг. Сміливий і сильний був середній син, і прославив він свою матір добрими звитяжними вчинками. Люди запам'ятали його і назвали Прапором.

А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б він  не був, усюди лунала його дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний спів люди дали йому ім'я Гімн.

Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор  і урочистий гімн прославляють рідну неньку-Україну.

Вони стали державними символами незалежної України.

 

 

 

 

 

 

 


Народні символи України

Крім державної символіки, існують також народні символи України: верба, барвінок і калина.

Верба - символ краси, неперервності життя. Вона поширена по всій Україні, легко приживається на новому місці, володіє цілющими властивостями, які з давніх давен використовувалися в народній медицині. В Україні вербу вважали святим деревом. Вірили, що її освячені гілочки оберігають поля від граду, а житло і  людей - від хвороб.

Хрещатий барвінок - символ вічності. В цій скромній вічнозеленій рослині з тендітними синіми квіточками прихована могутня цілюща сила перемагати тяжкі недуги. За це люди і полюбили барвінок.

Калина - символ краси, кохання, щастя. Нею уквітчують весільний коровай, оселю. Калинатакож має багато цілющих властивостей. Народ склав про неї чимало легенд та пісень.

Ой, вербичка-вербиченька

При дорозі схилилася,

При дорозі схилилася,

Про щось зажурилася.

Білим цвітом калинонька

Забуяє в гаю,

звеселить Україноньку

Україну мою.

Не журися, вербиченько,-

На порозі весна,

Синьооким барвінком

Вкриє землю вона.

Відгадай

Землю рястом укриває,

Синьо-синьо розквітає.

В'ється стрічкою в'юнко

Всіх вітає із весною. (Барвінок)

А ось іще один символ українського народу - вишитий рушник.

           Він - старовинний оберіг дому.

Вишитий різними візерунками, рушник був не­одмінним атрибутом багатьох обрядів. З рушником зустрічали дорогих гостей, виходили в поле чи справля­ли обжинки. Дівчина подавала рушник на знак згоди при сватанні, молоді ставали на рушник під час шлюбного об­ряду. З рушником проводжали в останню дорогу.

На рушниках часто вишивали написи: "На щастя, на долю""Хай щастить тобі, доню" та інші.

Вишивали рушники різними способами і кольорами. Найчастіше це було поєднання червоного і чорного кольорів. Червоний сим­волізував любов, а чорний - журбу. Життя кожної людини проходить через радість і смуток - про це і нагадує вишитий малюнок на рушнику.

Пам'ятка для батьків з патріотичного виховання дошкільнят

     Родина — це природний осередок найглибших людських почуттів, де дитина засвоює основи моралі серцем і душею, коли розвиваються почуття доброти, чуйності, любові до рідного краю. У родинному середовищі по особливому сприймаються звичаї та традиції, рідна природа, спогади старших.
      Плекаючи у дітей почуття любові до Батьківщини, виховуючи майбутніх громадян держави, дорослі мають їм прищепити глибоку повагу і турботливе ставлення до своєї малої батьківщини — рідного міста. Важливо, щоб малята усвідомили, що вони не просто споживачі багатств рідної землі, а її творці, захисники. І якщо ви насправді хочете виховати у вашої дитини любов до рідного міста, батьківської хати, якщо ви хочете закласти готовність зберігати і примножувати багатства рідного краю, якщо ви хочете, щоб запах квітучих каштанів і бузку в дорослому житті повертав ваших дітей до рідних порогів не забудьте:

* Йдучи вулицею рідного міста, розповісти про визначні пам'ятки, які знаходяться на цій вулиці.

* Познайомити дітей із назвою вулиці, на якій ви знаходитеся. Чому вона так називається?

* Відвідати разом всією родиною краєзнавчий музей. Після відвідин обговоріть з дітьми те, що ви там побачили.

* Побувати в пра бабусь та пра дідусів і розпитати, що вони знають про історію рідного міста. Які цікаві легенди, приказки, забавлянки вони знають? Запишіть, а потім завчіть їх з дітьми.

* Здійснити цільову прогулянку разом з дітьми по визначних місцях рідного міста, а ввечері запропонуйте намалювати свої враження від прогулянки.

* В День Перемоги всією родиною відвідати парк Пам'яті. Вшануйте ветеранів Великої Вітчизняної війни, покладіть квіти до пам'ятника.

* Завжди звертайте увагу на чистоту і порядок у рідному місті. Поговоріть з дітьми, як зробити так, щоб місто завжди було охайним і привабливим.

* Разом з дітьми посадіть біля свого будинку квітники, дерева. Доглядайте за ними разом з дітьми.

* Частіше розповідайте дітям про видатних людей, які проживали чи проживають і донині в рідному місті.

* Знайомте дітей зі звичаями та традиціями рідного краю.

* А якщо ви хочете посіяти в душі дитини золоті зернятка духовності, любові до рідного краю, слова, співайте, читайте, спілкуйтеся із нею мовою кращих творів українського фольклору та видатних вітчизняних поетів і письменників.

* Запропонуйте дітям намалювати Рівне в майбутньому.

* Створіть сімейний фотоальбом «Я і місто моє». Разом з дитиною придумайте вірші про рідне місто. Запишіть їх під фотографіями.

Нехай ваші діти зростають гідними синами і донями рідного краю, рідного міста.

Плекаючи у дітей почуття любові до Батьківщини, виховуючи майбутнього громадянина, дорослі мають передусім прищепити дітям глибоку повагу і турботливе ставлення до своєї малої батьківщини — рідного міста, району.

Новини освіти